Techniky kontúrovania očí: Ako vytvoriť dojem hlbokých a zvodných očí

Techniky kontúrovania očí: Ako vytvoriť dojem hlbokých a zvodných očí

V tomto článku sa pozrieme na techniky kontúrovania očí, ktoré vám pomôžu vytvoriť dojem hlbokých a zvodných očí. S pomocou správneho kontúrovania dokážete zvýrazniť svoje oči a pritiahnuť pozornosť k nim. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli viac o tom, ako dosiahnuť tento efekt pomocou jednoduchých krokov a produktov.

Obsah

Techniky kontúrovania očí pre začiatočníkov

Techniky kontúrovania očí pre začiatočníkov

V dobe sociálnych médií a instagramových influencerov sú kontúrované oči jedným z najpopulárnejších make-up trendov. Pre začiatočníkov môže tento proces zdať sa zložitý a záhadný, ale s niekoľkými jednoduchými technikami môžete dosiahnuť dojem hlbokých a zvodných očí, o ktorých ste vždy snívali.

Ako prvý krok je dôležité začať s primerom pre očné viečka, ktorý pomôže vytvárať hladšiu a dlhotrvajúcu bázu pre make-up. Potom môžete pokračovať s použitím krémovej alebo kvapalnej očnej linky na hornom viečku. Tu je niekoľko techník, ktoré vám pomôžu dosiahnuť želaný efekt:

 • Winged liner: Začnite u krídla vašej očnej linky a ťahajte ju smerom k vonkajšiemu kútiku oka.
 • Smoky eye: Použite tmavý tieň na vonkajšom kútiku oka a rozotrite ho do vnútra smerom k vlasovým korienkom.
 • Cut crease: Vytvorte ostrú líniu v záhybe vášho viečka pomocou precíznej očnej linky alebo tieňa.
Produkt Cena
Crème Gel Liner 10€
Eye Primer 8€
Smoky Eye Palette 15€

Pamätajte, že kontúrovanie očí nie je o perfekcii, ale o experimentovaní a objavovaní vlastného štýlu. S trochou cviku a trpezlivosti sa stanete majstrom vytvárania dojmu hlbokých a zvodných očí, ktoré budú stopovať svojimi krásnými kontúrami.

Vyžarovanie a optická ilúzia

Vyžarovanie a optická ilúzia

Vytváranie hlbokého a zvodného vzhľadu očí je veľkou výzvou pre mnohé ženy pri líčení. S použitím techník kontúrovania očí však môžete dosiahnuť ten správny efekt, ktorý vaše oči zvýrazní a dodá im šarm. Tu je niekoľko tipov, ako dosiahnuť žiadaný efekt:

 • Použite tmavý tieň na vonkajšie okraje oka a jemne ho rozotrite smerom do vnútra oka, čím vytvoríte ilúziu hlbokosti.
 • Vnútorný kútik očí zvýraznite svetlejším tieňom, ktorý otvorí vaše oči a dodá im zvodný vzhľad.
 • Nezabúdajte ani na linku na hornom viečku, ktorá dodá vašim očiam obrúčku a ešte viac ich zvýrazní.
Tip Popis
Použite primer Začnite s primerom na viečka, aby sa tieň držal čo najdlhšie a bol intenzívnejší.
Experimentujte s farbami Nebojte sa skúšať rôzne farby tieňov, aby ste našli ten správny odtieň pre vaše oči.

Výber vhodného očného tieňa

Pre dosiahnutie efektívneho kontúrovania očí je veľmi dôležité zvoliť správny očný tieň, ktorý podčiarkne vaše oči a prinesie im dojem hĺbky a zvodnosti. Pri výbere vhodného očného tieňa je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, ako je vaša farba očí, tón pleti a typ očného tvaru. Tu je niekoľko tipov, ako správne vybrať očné tiene pre kontúrovanie očí:

 • Zvoľte odtiene, ktoré kontrastujú s vašou farbou očí; napríklad pre hnedé oči sú vhodné očné tiene v odtieňoch fialovej a zelenej.
 • Pre hlbšie oči použite tmavšie odtiene očných tieňov, ktoré dodajú vašim očiam intenzitu a zvýraznia ich.
 • Určte si podľa tónu pleti, či sú pre vás vhodnejšie teplé alebo studené odtiene očných tieňov, aby ste dosiahli harmonický celkový vzhľad.

Kontúrovanie očí môže byť jednoduché, ak použijete správne očné tiene a techniky. Dôležité je tiež správne aplikovať očné tiene podľa vášho očného tvaru. Pre okúzlený a zvýraznený pohľad vyskúšajte nasledujúce tipy:

 • Použite svetlé odtiene očných tieňov na vnútornom kútiku oka, aby ste dodali svetlo a zvýraznili ho.
 • Aplikujte tmavšie odtiene očných tieňov na vonkajšom kútiku oka a pozdĺž vonkajšej línie mihalníc, aby ste vytvorili optický efekt zdvihnutých očí.
 • Preformujte svoje oči a zvýraznte ich tvar pomocou kontúrovania očí s pomocou očných tieňov a mixnutím farieb.

Zvýraznenie očí pomocou eyelinera

Pre zvýraznenie očí a vytvorenie dojmu hlbokých a zvodných očí je dôležité správne používanie eyelinera. Existuje niekoľko techník kontúrovania očí, ktoré môžete vyskúšať, aby ste dosiahli želaný efekt. Poznáte nejaké základné techniky?

Jednou z najpopulárnejších techník kontúrovania očí je tzv. „cat eye“ alebo mačacie oko. Táto technika spočíva v ťahoch eyelinera, ktoré smerujú smerom nahor, čo opticky zväčší a zdôrazní vaše oči. Ďalšou účinnou technikou je „smokey eye“, ktorá vytvára zamatový efekt kolem očí a dodáva im tajomný a zvodný vzhľad.

Nezabudnite, že správna farba eyelinera môže tiež ovplyvniť celkový vzhľad vašich očí. Napríklad, tmavý hnedý alebo čierny eyeliner môže dodávať intenzitu a zvýrazniť vašu jemnú líniu očí, zatiaľ čo farebný eyeliner môže pridať hravý a kreatívny dotyk k vášmu makeupu.

Záverečné kroky pre dokonalý look

Po dokončení kontúrovania očí je dôležité venovať pozornosť aj záverečným krokom, ktoré pomôžu dotvoriť dokonalý look. Jedným z najdôležitejších krokov je rozostrenie línie kontúrujúceho tieňa, aby vytvorili dojem hlbších a zvodnejších očí. Následne je možné použiť svetelný tieň na vnútornom kútiku oka, aby sa oči opticky otvorili a zvýraznili sa.

Pre ešte dramatičkejší efekt môžete použiť tekutý alebo ceruzkový eyeliner na horných a dolných viečkach. Postupne aplikujte linku na hornom viečku od vnútorného kútika oka k vonkajšiemu a na dolnom viečku od vonkajšieho kútika k vnútornému. Tento krok dodá vašim očiam intenzívny a zvodný vzhľad.

Ak chcete dodatočne zvýrazniť vaše oči, nezabudnite na nanesenie vrstvy objemnej maskary na horné a dolné riasy. Tento krok dokonale dokončí váš look a vaše oči budú pôsobiť ešte zvodnejšie a atraktívnejšie. S týmito jednoduchými záverečnými krokmi dosiahnete dokonalý vzhľad a vaše oči budú lahodiť každej príležitosti.

Dúfame, že vám tento článok poskytol užitočné informácie a nápady na to, ako vytvoriť dojem hlbokých a zvodných očí pomocou techník kontúrovania. V prípade, že by ste mali akékoľvek otázky alebo požiadavky na ďalšie špecifické tipy, neváhajte nás kontaktovať. Prajeme vám veľa zábavy pri experimentovaní s make-upom a nech sa vaše oči vždy lesknú krásou! Ďakujeme za váš záujem a príďte sa o niečo nové vždy podeliť na našom webe.

Najnovšie články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *